ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Nasz poczet sztandarowy na obchodach 100-lecia Niepodległości Polski

Przedstawiciele naszej szkoły zawsze uczestniczą w miejskich uroczystościach rocznicowych. Nie inaczej mogło być w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Poczet sztandarowy, pod opieką pani Lidii Gajdzik, wystąpił wówczas w składzie: chorąży Szymon Liberda z kl.2me i towarzyszące mu – Roksana Gajdzik z 2C oraz Wiktoria Wełna z 3D. Wzięli oni udział 11 listopada w uroczystej mszy św. w kościele pw.Matki Boskiej Królowej Polski.

Natomiast 12 listopada w auli naszej szkoły odbyła się monumentalna akademia przygotowana przez panią Ewę Kubińską. Wówczas poczet, w obecności II opiekunki- pani Lidii Różackiej, wmaszerował przy dźwięku werbla, w składzie: Dawid Jasiczek z kl.3ib oraz Dominika Łuczkowska i Wiktoria Wełna z kl.3D.

Warto podkreślić, iż ówczesny chorąży Dawid wystąpił na tej uroczystości także w roli gitarzysty-basisty z zespołem, którego solista Patryk Kominek z 1me porywająco wykonał słynną “Balladę o Janku Wiśniewskim”. Cała czwórka muzyków, w tym Filip Kurpas z z 2el i Sebastian Pustelnik z 2in, wykazała się zaangażowaniem i talentem nie mniejszym niż wcześniejsi, profesjonalni odtwórcy: Krystyna Janda, Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski (w filmie “Człowiek z żelaza” A.Wajdy) oraz Kazik Staszewski (w filmie “Czarny czwartek” K.Krauzego).

Powyższe teksty kultury oraz Osobę pierwowzoru bohatera piosenki- ofiarę Grudnia’70 : osiemnastoletniego Zbyszka Godlewskiego – polecamy pamięci naszych (i nie tylko) maturzystów, do chwalebnego wspomnienia podczas egzaminów pisemnych i ustnych.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Lidia Gajdzik

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com