Wydarzenia

Natalia Jagielska laureatką III Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica klasy II c Natalia Jagielska, została laureatką Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Natalia zajęła VI miejsce spośród 160 uczestników. Uczennica wybrała indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku geografia.
Natalia świetnie napisała interdyscyplinarny test oraz obroniła wcześniej napisaną pracę konkursową. W tym miejscu należy się ukłon w stronę Pani Mirosławy Sadlok, która pomogła w przygotowaniach uczennicy do olimpiady. Oprócz indeksu, nagród rzeczowych, 14 finalistów otrzymało zaproszenia od Rzecznik Praw Obywatelskich, Pani Ireny Lipowicz i posła do Parlamentu Europejskiego, Pana Jana Olbrychta, na wycieczkę do Warszawy.
Finał odbył się w znakomitej atmosferze, przy udziale wielu gości, przede wszystkim duchownych wyznania katolickiego i protestanckiego.
Natalii życzymy rozwijania pasji oraz dalszego pogłębiania wiedzy na temat historii, geografii i tradycji kulturowych Górnego Śląska.