NOC GIER już za nami

Noc gier w Sobieskim
W piątkową noc około 100 osób (w tym uczniowie oraz nauczyciele z rodzinami, nie zabrakło też Pani Tereski) wzięło udział w kolejnej edycji NOCY GIER w naszej szkole.
Uczniowie mieli okazję zagrać w gry planszowe, w które od zeszłego roku wyposażona jest nasza szkoła. Posiadamy gry z najwyższej półki, także wiele gier polecanych przez MENSA. Do dyspozycji uczniów są gry logiczne, strategiczne, ekonomiczne i towarzyskie. W tym roku szkoła wzbogaciła się w nowe gry dzięki ofiarności Rady Rodziców. Cieszy nas duże zainteresowanie tymi imprezami i cieszy nas to, że uczniowie z nocy na noc sięgają po coraz ambitniejsze i ciekawsze gry. Uczniowie przeprowadzili w tym roku wyjątkowo udanego LARPa. Pomimo zmęczenia bawili się wyśmienicie do rana. Podczas nocy podjęliśmy próbę ustanowienia rekordu szkoły w układanie kostki Rubika. Wyniki uczniów: Kamil Wrana 51,3s; Dawid Rusin: 51,3s; Jakub Szpyra 47,6s;Patrycja Marczykiewicz 55,7s; Franek Jaskulski 28,66 -na ten moment rekordzista szkoły. Podczas nocy uczniowie mieli także możliwość rozwiązywać Sudoku oraz obrazki logiczne. Odbył się także turniej w grę Magic the Gathering zorganizowany przez uczniów. Noc gier umilił nam poczęstunek zafundowany przez Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały nauczycielki matematyki: wicedyrektor Jolanta Kłopeć, Adrianna Karwowska-Poleszak, Sandra Płonka i Agata Zabadaj-nauczycielka fizyki. Panie również miały nie lada wysiłek umysłowy kiedy między 3-5 rano podjęły udaną próbę posegregowania wymieszanych talii Dobble:) Dla naszych pań nie ma rzeczy neimożliwych:) Niektórzy uczniowie zamiast grać woleli rozwiązywać zadania maturalne. Klasa 4ma, 4mb i 4an miały w ten dzień maratony maturalne. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do korzystania z naszych gier podczas salonów gier- poniedziałki, czwartki na długiej przerwie w sali 212. Na salony gier zapraszamy również tych wszystkich uczniów, którzy chcieliby pobić rekord szkoły w kostce Rubika 3×3.
Komentarze uczniów:
Tomek D.-2el
“Noc gier to fajna integracja miedzy uczniami, dużo śmiechu i frajdy z grania. Inny, ciekawy sposób spędzania wolnego czasu ze znajomymi.”
Łukasz O.-2el
“Noc gier była ciekawym przeżyciem . Prawdę mówiąc nie sądziłem że można bawić się z praktycznie obcymi ludźmi tak dobrze. Cieszyło mnie to, że każdy miał z kim pogadać do kogo się przyłączyć i nikt nie zostawał sam. Przeciwnie między grupami można było wybierać. Każdy miał coś dla siebie: gier wszelakiego rodzaju było multum. Atmosfera była bardzo przyjazna, miła i luźna, pozwalało to wczuć się w beztroski klimat czy to w MtG jak prawdziwy wyjadacz bądź w Grę o Tron jak mistyczny amerykański geek. Prócz gier konwencjonalnych można było wziąć udział w larpie bądź zanurzyć się w sesji RPG o 5 rano. Jeśli komuś wrażeń było za dużo mógł odpocząć na materacu i trochę się przespać. Noc gier w ZS6 Sobieskim polecam w szczególności nowym uczniom, aby dobrze zapoznali się ze szkołą.”

Jarek M.- 2el
“Pomysł z nocą gier uważam za jeden z najlepszych zrealizowanych w tej szkole i powinno być więcej tego typu “imprez”. Sporo gier gdzie każdy znajdzie coś dla siebie oraz wielu ludzi do zapoznania. Aczkolwiek najlepszą rozgrywką według mnie są gry rozbudowane wymagające wiele czasu do zapoznania się z regułami oraz przeprowadzenia samej rozgrywki jak chociażby Gra o Tron, przy której z kolegami spędziliśmy wiele chwil radości i smutków, gdyż jedna niewłaściwa bitwa o teren, która wiąże się z utratą armii może przynieść sromotne konsekwencje w postaci zaprzepaszczenia reszty rozgrywki. Właśnie o tobie tu mówię Wuwer, jak śmiałeś tak zhańbić ród Tyrell’ów?!”