Wydarzenia

Noc Gier Planszowych i Nocny Maratonem Maturalny z Matematyki

Kolejna, wspaniała Noc Gier Planszowych w Sobieskim za nami. Tym razem połączona została z Maratonem Maturalnym z Matematyki. W nocy z 1-go na 2-go marca 2024 r. ponad 80-ciu uczniów Sobieskiego spędziło noc w szkole. Część rozwijała zdolności budowania strategii i logicznego myślenia grając w planszówki i świetnie się przy tym bawiąc, a część z zaangażowaniem i pasją liczyła arkusze maturalne z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W pracowni komputerowej można było też uczestniczyć w zajęciach z GeoGebry i zgłębiać tajniki Świata brył. Po północy przedstawiciele Samorządu szkolnego z Gracjanem na czele przeprowadzili na auli grę Mafia, w którą włączyli prawie wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie, na szkolnym holu, rozegrano grę SNAKE MATEMATYCZNY pt. Szalony arkusz. Siedem dwuosobowych drużyn (w dwu turach) przystąpiło do rywalizacji w rozwiązywaniu zadań maturalnych. Numer rozwiązywanego zadania wyznaczał pionek poruszający się po gigantycznej planszy, a o jego miejscu decydował rzut kostką. Wygrywała drużyna, której pionek pierwszy przekroczył linię mety. Na zwycięzców i uczestników gry czekały sympatyczne nagrody- gadżety projektu MAT-POT. W trakcie rozgrywki uczniowie przeliczyli wspólnie prawie 200 zadań. Należą się im brawa za wytrwałość, umiejętności matematyczne i zaangażowanie. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za udział w wydarzeniu i dobrą zabawę, nauczycielom: A.Karwowskiej-Poleszak, J.Majda, A.Zabadaj, S.Płonka-Dudzie. W.Gardziejewskiemu i D.Przygodzkiemu za organizację imprezy, sprawowanie opieki nad młodzieżą oraz przygotowanie zajęć i konkursów, a p.Teresce Dudek za pomoc techniczną. Dziękuję również paniom dyrektor Jolancie Kłopeć i Ewie Szatkowskiej, że zaszczyciły nas gościnnie swoją obecnością.
Jolanta Przygodzka