Akcja "Staż" Wpisy - Akcja "Staż" Wydarzenia

Rekrutacja do stażu dla klas 3am, 3in, 4pr rozpoczęta

Uwaga kolejny nabór w projekcie Akcja Staż

!!! UWAGA !!! Rekrutacja do udziału w projekcie zostaje przedłużona do 27 marca 2024 roku.

6 marca 2024 rozpoczynamy kolejny nabór w ramach projektu Akcja Staż w zawodach: technik analityk, technik mechatronik (klasa 3am), technik informatyk (klasa 3in), technik programista  (klasa 4 pr). Rekrutacja trwać będzie do 19 marca 2024 roku.

By zgłosić się do projektu należy w podanym terminie należy:

Przeczytać uważnie:

1. Regulamin staży uczniowskich.
  2. Księgę standardów.

Do zgłoszenia się do udziału w projekcie korzystamy z platformy rekrutacyjnej (link do platformy podany w zespole Teams utworzonym na potrzeby projektu, sposób logowania do grupy Teams przekazano w dzienniku elektronicznym Librus).
UWAGA!!! Żadnego dokumentu nie drukujemy i nie wypełniamy ręcznie !!!

Kolejne kroki, które powinieneś wykonać:

1. Na podstawie informacji podanej w dzienniku elektronicznym Librus zapisz się do grupy stażowej na platformie Teams.
  2. Wypełnij formularz rekrutacyjny elektronicznie wykorzystując link podany na platformie Teams.
  3. Niezbędne dokumenty zostaną wydrukowane i przekazane Wam do podpisu w odpowiednim czasie.

Następnie:

1. Udaj się do pracodawcy, u którego będziesz odbywał staż, poinformuj o możliwości udziału w projekcie.
  2. Poproś o e-mail osobę, która będzie opiekunem lub osobą koordynującą w firmie Wasze staże (często są to osoby z działu kadr) . Na ten e-mail zostanie przekazany im link do wypełniania elektronicznie formularza pracodawcy.
  3. Przekaz informację o tym że na stronie szkoły w zakładce Projekty Unijne -> Akcja Staż pracodawca może zapoznać się na czym polega projekt oraz z odpowiednimi dokumentami projektowymi czyli:
    1. Księga standardów dla pracodawcy i stażysty.
    2. Regulamin projektu.
    3. Pismo od szkoły ze skróconą informacją o projekcie.
    4. Wzór umowy stażowej do wglądu – pracodawca nie drukuje umowy, zostanie ona przygotowana, wydrukowana i przekazana firmie bezpośrednio lub przy pomocy uczestnika projektu, który w danej firmie będzie odbywał staż.
    5. Warto przekazać pracodawcy numer kontaktowy i/lub email koordynatora projektu (podany poniżej).

Wszelkich informacji na temat projektu udziela jego koordynator, wicedyrektor ZS6 Zbigniew Pałasz. Biuro projektowe: gabinet 201 w ZS6, e-mail: zbigniew.palasz@zs6sobieski.edu.pl, numer telefonu: +48 692612827, dziennik elektroniczny Librus, platforma Teams (po zalogowaniu się uczniowskim emailem w domenie @zs6sobieski.edu.pl).