Wydarzenia

Od Rotterdamu przez Budapeszt i Pragę do Warszawy – dzięki książkom

Mimo trudności związanych z sytuacją epidemiologiczną – panie Agnieszka Wereszczak i Lidia Różacka – we współpracy z panią Katarzyną Gibes z Zespołu Szkół nr 2- starały się przez całą jesień 2020 roku kontynuować i popularyzować uczestnictwo w spotkaniach z pisarkami i pisarzami – bezpośrednio i on-line.

Dzięki aktywności oraz projektom pracowniczek i pracowników Miejskich Bibliotek Publicznych w Jastrzębiu-Zdroju i Pszczynie przedstawiciele ZS2 i ZS6 mieli szczęśliwą okazję posłuchać i zadać pytania takim tuzom polskiej literatury i dziennikarstwa jak Krzysztof Varga, Mariusz Szczygieł i Kamil Bałuk. W naszym mieście spotkania prowadziła – jak zawsze znakomicie przygotowana- pani Agnieszka Witczak, a w Pszczynie – pani Elżbieta Goraus.

Dzięki bezpośredniej relacji na Facebooku – w tych wydarzeniach brało udział bardzo wiele osób. Natomiast goście promowali swoje książki: pan Kamil Bałuk – „Wszystkie dzieci Louisa”, pan Mariusz Szczygieł – „Osobisty przewodnik po Pradze”, pan Krzysztof Varga – „Dziennik hipopotama”.

Żywimy nadzieję, iż w II semestrze i wiosną znów będzie nam dane obcować z przedstawicielkami i przedstawicielami kultury wysokiej.

Tekst: Lidia Różacka

Zdjęcia: Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta; strona internetowa MBP w Jastrzębiu-Zdroju; otwarte domeny internetowe