Wydarzenia

Opowieść o pewnym chemiku

Opowiem Wam pewną historię o skromnym człowieku, który w 2018 roku rozpoczął swoją przygodę edukacyjną w murach naszej szkoły. Teraz z perspektywy czasu można powiedzieć, że na pewno kierował się słowami naszej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, która kiedyś powiedziała: „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Kacper, bo o nim mowa pokazał, że ciężka praca, wytrwałość i pasja mogą doprowadzić do sukcesu. Dał przykład tym, którzy może jeszcze nie wierzą w swoje możliwości, mają pewne obawy, a tak naprawdę mogą przynajmniej próbować spełniać swoje plany zawodowe i marzenia . Ale teraz przejdźmy do szczegółów. Dzisiaj dotarła do nas informacja, że Kacper został laureatem 67 Olimpiady Chemicznej i znalazł się w zaszczytnym gronie 30 najlepszych CHEMIKÓW roku szkolnego 2020/2021 w Polsce. To nie jedyne osiągnięcia Kacpra. Otóż w ostatnich 3 miesiącach uzyskał kolejne zaszczytne wyróżnienia w dziedzinie chemii: 1) tytuł laureata 1 stopnia w Ogólnopolskim Konkursie o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej w Gliwicach, 2) tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, 3) tytuł co najmniej finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie.

KACPER serdecznie gratuluję tych wszystkich osiągnięć, spełniaj swoje marzenia zawodowe i życzę Ci w imieniu własnym i całej społeczności Sobieskiego powodzenia w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.