Wydarzenia

Oswajamy się z niepełnosprawnością

Oswajamy z niepełnosprawnością to kolejne działanie które odbyło się w naszej szkole. W dniu 21.03. 2023 uczniowie klasy 2b udali sie z wizytą do Pielgrzymowickiego Oddziału Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. J. Korczaka w Pszczynie. Oddział Szkoły Specjalnej mieści się na terenie Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w Pielgrzymowicach. Okazją do spotkania się z osobami niepełnosprawnymi był Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.
Nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach opartych o Metodę Porannego Kręgu i Programu Knill. Następnie razem z uczennicami szkoły specjalnej oraz mieszkankami DPS wspólnie tworzyli wiosenne kanapki, wykonywali także wiosenne i świąteczne ozdoby. Pobyt w tym miejscu był to czas zdobywania praktycznej wiedzy na temat niepełnosprawności, poznania potrzeb i możliwości zarówno dzieci jak i osób dorosłych ze sprzężoną wieloraką niepełnosprawnością poprzez wspólną interakcję.
W tym miejscu pragniemy podziękować Pani mgr Magdzie Kuboszek oraz Pani dr Dorocie Prysak za zaproszenie i profesjonalne przygotowanie wydarzenia.

Klasa 2 B pod opieką wychowawcy; Bożeny Surmy i psychologa szkolnego Bogusławy Nideckiej.