Sobieszczaki w Teatrze Lalek Banialuka

28 lutego i 1 marca br.uczniowie Sobieskiego (klasy 1a,1c,3me ,2 pr,2pb )wybrali się do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Wyjazd ten był podsumowaniem Roku Romantyzmu Polskiego.
Nauczyciele- poloniści zorganizowali konkursy literackie ,prelekcje , uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2022 “Ballad i romansów”. Podsumowaniem tego projektu był spektakl “Ballady i romanse”.Widowisko na kanwie jednego z najważniejszych dzieł literatury polskiej. Manifest polskiego romantyzmu został ukazany przez pryzmat współczesności,bez patosu-z dystansem.Muzyka i kostiumy,doskonała scenografia, pozwolila każdemu widzowi odwołać sie do własnej wyobraźni i wczuć się w treść lektury i magię świata przedstawionego.
Tekst :Julia Sosna-Iglikowska