Wydarzenia

Sukcesy w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej!!!

Z radością informujemy, że Szymon Całus i Zbigniew Faruga z 4Pin zostali finalistami Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Finał odbędzie się we Wrocławiu 15-16.04. Panowie w etapie okręgowym osiągnęli wysokie wyniki: Szymon był 12 na 512 osób, a Zbyszek 65 na 512. Trzymamy kciuki za finał.
Olimpiada ta z roku na rok cieszy się większą popularnością. W tym roku w etapie szkolnym wzięło udział 62 śmiałków, z tego 3 osoby przeszły do etapu okręgowego: Szymon Całus, Zbigniew Faruga oraz Krzysztof Ptaszyński, wszyscy z klasy 4pin. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli również uczniowie z klas pierwszych tuż przed progiem kwalifikacyjnym. Daje to nadzieję na dobre wyniki w kolejnych latach.
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest międzynarodową olimpiadą interdyscyplinarną w której trzeba się wykazać umiejętnościami z językoznawstwa ale przede wszystkim logicznym i analitycznym myśleniem. Zachęcamy was bardzo do udziału w kolejnych latach.