Wydarzenia

POLSKO-CZESKIE ZMAGANIA

14 listopada po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły czeskiej z Havirzowa.  Wspólnie z uczniami klasy 2tf wzięli oni udział w cyklu lekcji interdyscyplinarnych przygotowanych i poprowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Bardzo ciekawymi i emocjonującymi okazały się zajęcia informatyczno-językowe, przygotowane przez p. Barbarę Halską i p. Ewę Marcinkiewicz-Kluczniok, podczas których uczestnicy musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniem . Pozostawieni na przypadkowej stacji londyńskiego metra, za pomocą narzędzi multimedialnych i w ściśle określonym czasie musieli dojechać do stacji położonej najbliżej Tate Britain Gallery – muzeum skupiającego zbiory światowej sztuki,  dojść pieszo do celu, uzyskać kilka kluczowych  informacji dotyczących samego muzeum, znaleźć wskazany w instrukcjach obraz, opisać go i wyszukać kilka szczegółowych informacji dotyczących malowidła.   Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pracy w zgranym zespole, gdzie każdy uczestnik odgrywał istotną rolę. Efekty swoich działań nasi „zwiedzający” prezentowali przed szacownym gronem przedstawicieli polskiego i czeskiego kuratorium oświaty, dyrekcją naszej szkoły, nauczycielami opiekunami ,  rodzicami i oczywiście współzawodniczącymi drużynami. Przy użyciu różnych narzędzi począwszy od obsługi tablicy interaktywnej i narzędzi Google(wyszukiwarka, Google maps, Google Art Project),  poprzez zaprezentowanie umiejętności językowych angielsko-polsko-czeskich przy wykorzystaniu techniki autoprezentacji całość przedsięwzięcia uznana została za ogromny sukces. Młodzież bawiła się świetnie, wykazała się dużym zaangażowaniem, świetnymi umiejętnościami interpersonalnymi i zaserwowała wszystkim obecnym sporą dawkę humoru. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym podczas lekcji za duże zainteresowanie i świetną zabawę.

                                                                                                                             Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok