MAT-POT Wydarzenia

Projekt MAT-POT na miasteczku zawodów.

W czwartek 27.10.2022 odbyło się w naszej szkole Miasteczko Zawodów -swoiste targi edukacyjne, na których jastrzębskie szkoły średnie przedstawiają swoją ofertę ósmoklasistom. W Sali 207 przygotowaliśmy stoisko upowszechniania rezultatów projektu MAT-POT. Uczniom i nauczycielom -opiekunom grup pokazaliśmy prezentację multimedialną z najciekawszymi lekcjami matematyki i zajęciami integracyjnymi naszego projektu. W drugiej części zajęć proponowaliśmy uczniom grę w SNAKE’a matematycznego, w którym zadaniami były rebusy dotyczące zawodów. Nasz SNAKE jest uniwersalny i łatwo go dostosować do różnej tematyki. Rebusy w większości przygotowali samodzielnie uczniowie naszej szkoły. Nagrodami dla zwycięzców rozgrywek były gadżety reklamowe projektu. O rezultatach projektu MAT-POT usłyszało ponad 570 uczniów i ok.40 nauczycieli (36 grup) z prawie wszystkich jastrzębskich szkół średnich i podstawowych oraz szkoły z Zebrzydowic. Zajęcia prowadziła p. J.Przygodzka, zaś w przebiegu gry pomagali uczniowie klasy 3eg: B.Jagielski, K.Czyż i M.Szura.