Promujemy naukę języków w naszym mieście

Powszechnie wiadomo, że nauka języków jest niezwykle istotna. Uczęszczamy na rozmaite kursy, fakultety, dodatkowe zajęcia i wydawałoby się, że promować tej nauki w ogóle nie trzeba. Jednak kreatywni nauczyciele języków obcych w naszym mieście nie dają za wygraną i nadal motywują swoich uczniów do dodatkowych działań. Jednym z nich był projekt stworzenia plakatu promującego uczenie się wszelkich języków, zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, który przypada na dzień 26 września. Uczniowie z różnych szkół i różnych etapów edukacyjnych spotkali się SP nr 4, by w grupach pracować nad plakatami. Nasza szkołę reprezentowały Wiktoria Szymańska i Weronika Chruścicka z klasy 2D. Dzieci i młodzież wspólnie tworzyli swoje prace, nie zawsze idealne, czy poprawne językowo, ale nie to było nadrzędnym celem naszego przedsięwzięcia. To co liczyło się najbardziej tego dnia to chęć pokazania, że języki łączą, zbliżają i pozwalają współpracować. Dowodem tego jest wystawa prac, jakie powstały w ramach projektu, którą możecie zobaczyć na korytarzu naszej szkoły. Mamy jednak nadzieję, że promocja nauki języków wśród Naszych Sobieszczaków jest tylko symboliczna, gdyż wszyscy są do nauki wystarczająco zmotywowani :).