Przyszłość z humanoidami?…

Czy może być w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej spektakl bardziej frapujący niż “Natasza”? Wydawałoby się, że nie, a jednak 10 lutego br.  zaskoczyła nas pozytywnie i zachwyciła inscenizacja pt.”Humanka” w reżyserii Agaty Puszcz (może stąd sukces?). Dobrze się stało, bowiem było to ostatnie przedstawienie w biografii ponadgimnazjalnej uczniów 4tb, którzy uczestniczyli chętnie i licznie w wielu wydarzeniach kulturalnych, w tym właśnie w stolicy Podbeskidzia. Wychowawczyni tej klasy, pani Barbara Halska, która akurat tego dnia obchodziła urodziny, stwierdziła, że ów spektakl powinni zobaczyć wszyscy adepci informatyki naszej szkoły. Nagromadzenie tylu nieprzypadkowych przypadków 🙂 może stanowić szczęśliwą wróżbę dla obecnych tam maturzystów, którzy- jak poprzedzający rocznik technikum- będą mogli z gwarancją powodzenia odwoływać się do poznanych sztuk teatralnych.

Dobry omen zapewniony także dla klasy 2B, która z inicjatywy własnej i wychowawczyni p.Bożeny Surmy od dawna chciała znów znaleźć się na widowni eksperymentalnej sceny Teatru Polskiego. Podobnie jak panowie opiekunowie- Marcin Pękała i Wojciech Warchał.

Szkoda jednak, że podczas następnych wyjazdów w ramach edukacji teatralnej zabraknie klasy 4tb, w której wprawdzie zawsze ktoś się spóźnia, ale żywiołowe i błyskotliwe opinie gwarantowane.

tekst i foto: Lidia Różacka