Wydarzenia

PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W SLALOMIE GIGANCIE ROZEGRANY

5 marca na stokach Złotego Gronia po raz pierwszy w nowożytnej historii naszej szkoły rozegrane zostały zawody narciarskie o Puchar Dyrektora Szkoły. Do rywalizacji stanęli reprezentanci klas 1el, 1in, 1ma, 1mb, 2tb, 2td, 2tf, 2tm oraz 4ta. Formuła zawodów przede wszystkim kładła nacisk na integrację wewnątrz drużyny i walkę zespołową, a system punktacji sprzyjał liczniej reprezentowanym ekipom. Zawodnicy mieli do pokonania trasę ustawioną na całej długości stoku. Każdy uczestnik musiał zmierzyć się z czasem i swoimi umiejętnościami podczas dwóch przejazdów. Na szPUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W SLALOMIE GIGANCIE ROZEGRANY
częście słoneczna aura, górski klimat i nocne przymrozki sprawiły, że warunki narciarskie były wręcz idealne do sportowego szusowania.
Zaszczytny tytuł Mistrza Slalomu Giganta zdobyła drużyna klasy 2tb wraz z wychowawczynią p. Barbarą Halską w składzie A. Chodór, G. Mrózek, m. Pytel, R. Szmidt oraz M. Słaboń. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 1mb w składzie Ł. Plonka, D. Syty i wychowawczyni p. Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok, a na trzecim stopniu podium stanęła klasa 1ma w składzie A. Szatkowski, N. Czerwiński oraz p. Lidia Gajdzik. Dalsze miejsca zajęły kolejno klasy 4ta, 1el, 2tf, 2td, 1in oraz 2tm.
Wśród pań zwyciężyła Natalia „Niunia” Bartosiak, a jej koleżanka z klasy Patrycja Marcol, mimo dyskwalifikacji spowodowanej błędem technicznym, pokonała slalom w pięknym stylu.
Wśród narciarzy laury zwycięzcy zdobył Łukasz Plonka (1mb), drugie miejsce zajął Andrzej Włoch (4ta), a trzecie Marcin Szostok (1el).
W kategorii snowboardowej wygrał Kacper Szpak (4ta), tuż za nim uplasował się Mateusz Osiadły (2tm), a trzecią lokatę zajął Szymon Budziński (2td).
Niekwestionowanym mistrzem wśród nauczycieli został ks. Marcin Pękała, za nim uplasowały się kolejno p. Lidia Gajdzik i p. Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok.
Oprócz rozegranych zawodów uczestnicy wyjazdu mogli rozkoszować się już bardziej rekreacyjną jazdą na nartach w promieniach marcowego słońca. Dzięki uprzejmości p. L. Gajdzik i organizatorowi zawodów, firmie „Aktywni”, cała ekipa posiliła się kiełbaskami z grilla i gorącą herbatą. Uwieńczeniem wyjazdu było wręczenie głównego trofeum oraz medali i pucharów za indywidualne sukcesy. Owacjom nie było końca.
Na zakończenie w imieniu wszystkich uczestników wyjazdu pragnę złożyć podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tej cennej inicjatywy: Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, naszej Dyrekcji za poparcie pomysłu, p. Lidce Gajdzik za ogromną pomoc w organizacji zawodów i sponsoring, p. Basi Halskiej za nieocenione wsparcie techniczne, Samorządowi Uczniowskiemu za dyplomy, propagowanie akcji i pomoc na stoku, firmie „Aktywni” za zorganizowanie zawodów i sponsoring, ośrodkowi narciarskiemu Złoty Groń za profesjonalne przygotowanie slalomu i wszystkim zawodnikom, którzy z entuzjazmem przyłączyli się do przedsięwzięcia. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę na stoku i ducha sportowej walki podczas zawodów. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie koniec i spotkamy się znowu na zawodach za rok. Szkoła niegdyś posiadała bogate tradycje narciarskie, więc może po latach uda nam się je na nowo wskrzesić.
Autor: Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok