Wydarzenia

Relacja z zawodów piłki siatkowej

18.02.2015 r. odbyły się szkolne zawody piłki siatkowej dziewcząt, których gospodarzem był  Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego (ZSMS). Wzięło w nich udział 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Zacznę od tego,  że zawody były zorganizowane znakomicie. Każda drużyna dostała zgrzewkę wody mineralnej, a tabela wyników była wyświetlona przez projektor, co dawało możliwość  ich systematycznego sprawdzeni oraz  kolejności rozgrywanych meczy. Co więcej- do ZSMS zawitali profesjonalni sędziowie, którzy sprawowali pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

Po uroczystym otwarciu turnieju, pierwsze drużyny przeszły do rozgrzewki, a  na trybunach pojawiła się spora liczba kibiców z różnych szkół. W tle słychać było muzykę. I już po kilku minutach doszło do starcia pierwszych drużyn.

Naszą szkołę reprezentowało 6 zawodniczek:

Dominika Sagan, Ewa Zasłonka, Patrycja Starzyńska, Karolina Wojak, Hanna Holeksa oraz Marta Slaczałek. Rolę trenera objął pan Adam Ptaszny.

W pierwszym meczu fazy grupowej naszymi przeciwniczkami były uczennice Zespołu Szkół nr 2. W ciągu 15 minut wygrałyśmy z nimi  2:0.

W kolejnym meczu starłyśmy się z Zespołem Szkół Handlowych.  Tu już nasze dziewczęta musiały się nieco bardziej przyłożyć do gry, bowiem przeciwniczki okazały się bardziej wymagające. Jednak  nie z takimi trudnościami Sobieszczaki sobie radzą! I tu stanęłyśmy na najwyższym poziomie i pokonałyśmy przeciwną drużynę 2:0, co pozwoliło nam na wyjście z grupy na pierwszym miejscu.

Na drodze do finału czekało na nas starcie z  drużyną ZS nr 3, którą po zaciętym meczu   pokonałyśmy  2:1.

Po chwili wytchnienia nadeszła pora na finał. Pierwszy set nie poszedł nam najlepiej, jednakże już w drugim  wzięłyśmy się do ostrej walki. Mecz zakończył się zwycięstwem ZSMS. Mimo tego, że dziewczyny ze szkoły sportowej trenują 16 godzin tygodniowo, były chwile, w których trudno im było zdobyć prowadzenia. Niestety, zgranie przedstawicielek  ZSMS oraz ich większe umiejętności  zadecydowały o wyniku. Nie należy zapomnieć jednak o tym, że nasze reprezentantki walczyły do samego końca.

Tym sposobem dziewczęta z Zespołu Szkół nr 6 zajęły II miejsce. Gratulujemy i  czekamy na kolejne sukcesy.

Może kiedyś i u nas  powstanie znów klasa sportowa, co pozwoli nam zajmować pierwsze miejsca w zawodach i piąć się wyżej. Tymczasem dziękujemy naszym siatkarkom za walkę oraz trenerowi za cierpliwość i wytrwałość.