Wydarzenia

„Razem dla Promowania Nauki Języków Obcych w Jastrzębiu-Zdroju”

Dnia 23.09.2016 dwie uczennice z klasy 2D, Chruścicka Weronika i Szymańska Wiktoria Aneta, wzięły udział w projekcie międzyszkolnym organizowanym w SP nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju.
Projekt to długoterminowa współpraca uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich mająca na celu promowanie nauki języków obcych, rozwijanie zdolności językowych, pobudzanie kreatywności, uzdolnień oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, szerzenie pluralizmu kulturowego i językowego, otwartości, tolerancji i szacunku do innych narodów oraz kształcenie umiejętności pracy zespołowej.
Uczniowie w 4-6 osobowych drużynach musieli w ciągu dwóch godzin stworzyć plakat edukacyjny promujący naukę języków obcych. Po upływie wyznaczonego czasu każda drużyna musiała krótko przedstawić swój plakat.
Uczniowie świetnie się bawili tworząc swoje prace, mieli możliwość nawiązać nowe znajomości i ćwiczyć pracę w grupach. Jednak to nie koniec ich zmagań. Z prac które stworzyli stworzono mobilną wystawę, którą będziemy gościć w naszej szkole w dniach 28.11.2016-02.12.2016.

Dodaj komentarz