Rusza Szlachetna Paczka Sobieszczaków

“Człowiek jest wielki nie przez to, co ma; nie przez to, czym jest; lecz przez to, czym dzieli się z innymi” [Jan Paweł II]
Tradycyjnie już, równiez w tym roku organziujemy szlachetną paczkę. Tym razem dla rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. (Opis rodziny i potrzeby rodziny poniżej)
Apelujemy do wszystkich klas i wychowawców oraz rodziców, aby włączyli się i pomogli nam skompeltować paczkę do 5 grudnia.
Bardzo proszę, żeby przewodniczący klas zgłosili się do p. Adrianny Karwowskiej -Poleszak i zadeklarowali co jako klasa mogą przynieść, zakupić. Pozwoli nam to lepiej się zorganizować. Bardzo zależy nam żeby zaangażowały się wszystkie klasy, bo cel jest szczytny.
Można też wspomóc paczkę indywidualnie przynosząc dary z listy do 211.
W ostatnich latach udawało nam się robić największe paczki w Jastrzębiu-Zdroju. Liczymy na to, że i tym razem wspólnie jesteśmy w stanie uszczęśliwić wybraną rodzinę.

OPIS RODZINY
Historia Rodziny
Pan Adam (38 lat) wskutek mózgowego porażenia dziecięcego, od urodzenia jest osobą niepełnosprawną ruchowo. Mimo choroby, od 15-tu lat nieprzerwanie pozostaje aktywny zawodowo. Obecnie jest zatrudniony w firmie ochroniarskiej. Nie posiada samochodu, a ponieważ godziny jego pracy nie pozwalają na dojazd komunikacją miejską, całą trasę- bez względu na porę roku i pogodę- pokonuje rowerem.
Pani Anna (38 lat), zajmuje się wychowaniem niepełnosprawnych synów- 13 letniego Mateusza i 10-letniego Piotra. Starszy z chłopców posiada orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na afazję mieszaną, u młodszego stwierdzono afazję ruchową. Ponieważ dzieci nie radziły sobie z nauką w szkole publicznej, a dodatkowo Mateusz był ofiarą prześladowań ze strony rówieśników, rodzice w porozumieniu z nauczycielami, podjęli decyzję o kontynuowaniu przez chłopców nauki w szkole dla dzieci że specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (od września br.).
Pani Anna wiele czasu poświęca pomaganiu chłopcom w nabywaniu nowej wiedzy i umiejętności. Priorytetem dla niej jest rozwinięcie ich potencjału i jak najlepsze radzenie sobie w przyszłym- dorosłym życiu. Zarobki Pana Adama są bardzo niskie.

Piękno Rodziny

Męska część rodziny pasjonuje się starymi pociągami i samochodami. Pani Anna wspiera męża i synów w rozwijaniu wiedzy dotyczącej ich motoryzacyjnych i kolejarskich zainteresowań. Sama zaś, jako absolwentka technikum ogrodniczego lubi wszystko, co związane z roślinami i ich pielęgnacją. Cała Rodzina uwielbia piesze wędrówki, wycieczki w góry i spacery po okolicy.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność

Trudności z zakupem wszystkich podstawowych artykułów żywnościowych.

2. Ubrania

Brak ciepłych ubrań i obuwia

3. Lodówka

Stara lodówka nie jest całkowicie sprawna (cieknie, nie chłodzi prawidłowo)