Nasze sukcesy Wydarzenia

Słodko-gorzki smak sukcesu.

Słodki, bo za sukces można uznać zajęcie 4 miejsca wśród 38 drużyn z całej Polski, gorzki zaś, bo pierwsze miejsce za tzw. podium i niestety eliminujące z udziału w ścisłym finale.

A wstęp ten dotyczy udziału drużyny o dziwnej nazwie ŚWOMPM reprezentującej Naszą Szkołę w kategorii AUTOMATYKA I ROBOTYKA w Ogólnopolskich Zawodach Technicznych „PRIMUS INTER PARES”. Drużynę tworzą uczniowie klasy 4me Technikum nr 6 w zawodzie technik mechatronik: Jakub Moczoł, Igor Miśkowiec i Andrzej Pindel.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Łączności w Gdańsku przy współpracy z Politechniką Gdańską. Składa  się z 3 etapów : testu wiedzy teoretycznej (awans do dalszego etapu 10 najlepszych drużyn), projektu technicznego (w tym przypadku konieczne było zaprojektowanie i zaprogramowanie układu mieszalnika farb) w etapie drugim oraz 24-godzinnych zawodów finałowych z udziałem 3 najlepszych drużyn.

Poziom wiedzy i umiejętności praktycznych zaprezentowanych przez drużynę ŚWOMPM jeśli chodzi o zaprezentowany projekt budzi szacunek i uznanie. Za osiągnięty wynik należą im się szczególne gratulacje.

W konkursie reprezentowały Naszą Szkołę jeszcze 2 drużyny uczniów z tej samej klasy:

– Inżynierowie Mechatroniki – Jakub I Maciej Warlochowie oraz Grzegorz Waiutyński

– Mechatrony1 – Szymon Muranowski, Szymon Jurek oraz Mateusz Kocur