Wydarzenia

Sukces na rolkach

W dniach od 17.09 -19.09.2021 w Cieszynie odbyły się X Mistrzostwa Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach. To nowe wydarzenie na mapie sportowej Polski.

3 miejsce w kategorii juniorów solistek (2 div) zdobyła Jastrzębianka Zuzanna Jaskulska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

W zawodach wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w Światowym Stowarzyszeniu Jazdy Figurowej na Rolkach WIFSA z siedzibą w Paryżu. Do tej organizacji należą kluby z 19 krajów m.in. z Belgii, Kanady, USA, Francji, Ukrainy, Mołdawii, Indii, Japonii, Włoch, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Szwecji, Irlandii, Rosji oraz Polski.

Program sportowy obejmował konkurencje solistek, solistów, solo dance oraz synchron (zespoły 8 – 12 osób).

W zawodach wzięło udział niespełna 300 zawodników i zawodniczek.

Zuzanna nie należy do żadnego klubu. Jazdy figurowej na rolkach uczyła się sama. Mistrzostwa w Cieszynie były kolejnymi zawodami, gdzie stanęła na podium. W maju na zawodach w Warce również zdobyła 3 miejsce. Należy podkreślić, że w ww. zawodach startowała wśród zawodniczek trenujących w klubach sportowych pod okiem trenerów i choreografów. Zuzia sama ułożyła sobie program, sama dobrała muzykę i sama uszyła sobie strój do występu.

Jastrzębianka trenuje na nawierzchni asfaltowej w okolicach domu oraz na wrotkarni w Pawłowicach, a ostatnie próby przed zawodami przeprowadzała na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju.

Z pewnością o Zuzi Jaskulskiej jeszcze nie raz usłyszymy. Sezon rolkarski powoli dobiega końca, a nasza bohaterka już zapowiada starty w kolejnych zawodach sportowych – tym razem w łyżwiarstwie figurowym.

Dumni z sukcesu naszej uczennicy trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy.

Link do filmu z występem

Jolanta Kłopeć, dyrektor szkoły