ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Sukces Patryka!

Bardzo dobrze spisał się Patryk Zielonka w finale jubileuszowej XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Uczeń klasy III Tma w zawodzie technik mechatronik uzyskał w tych zawodach bardzo dobre VIII miejsce w kategorii mechatronicznej, uzyskując tytuł finalisty. W nagrodę uzyskał prawo wstępu z pominięciem zasad rekrutacji na dowolnie wybrany kierunek studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz oczywiście zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Ale pozostał mały niedosyt. Drobna dekoncentracja, którą można by zrzucić na karb prawie legendarnego już stresu jakiego doświadcza każdy debiutant na tym poziomie zawodów i związane z tym niedopatrzenie, spowodowało, że koło nosa przeszło mu co najmniej 2 miejsce i tytuł laureata. I nawet bardzo dobry występ w ścisłym finale, w którym uzyskał jeden z najwyższych wyników w części ustnej, nie umożliwił zniwelowania strat punktowych wynikłych ze wspomnianego pechowego wydarzenia. Ale bądźmy obiektywni. Ponoć szczęście sprzyja lepszym.
Wynik Patryka należy uznać za bardzo dobry tym bardziej, że uzyskany został w konfrontacji ze starszymi kolegami, uczniami kończącymi już naukę w technikum. Patryk uczy się na własnych błędach i wyciąga z tego wnioski, a ponieważ ma jeszcze przed sobą kolejny rok nauki i jeszcze jedną szansę na start w olimpiadzie, można mieć nadzieję, że „co się odwlecze to nie uciecze”. Czego Patrykowi życzymy i jeszcze raz gratulujemy sukcesu.

dav

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com