Świetne wyniki Sobieskiego na Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej

Już po raz kolejny uczniowie Sobieskiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, obrony cywilnej i ratownictwa biorąc udział w  IV edycji „Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej” organizowanym przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji wychowania patriotyczno-obronnego młodzieży oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.

9  lutego br. odbył się etap szkolny, w którym spośród 20 uczestników wyłoniono 4 najlepszych, reprezentujących Sobieskiego podczas zmagań na etapie miejskim.

Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować społeczność szkolną o sukcesie Tomasza Słomskiego z klasy 4ta, który okazał się najlepszy w mieście wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Przemysław Żesławski z tej samej klasy również godnie reprezentował naszą szkołę, zajmując trzecie miejsce. Ponadto Zespół Szkół nr 6 otrzymał wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla najlepszej szkoły.

Przemkowi i Tomkowi serdecznie gratulujemy.