Wydarzenia

“Szkoła do hymnu” 2022

Już po raz piąty, odpowiadając na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasza szkolna społeczność włączyła się w akcję “Szkoła do hymnu”.

W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to czwartek, 10 listopada. Tym sposobem włączyliśmy się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Richard Aldington napisał kiedyś, że patriotyzm to żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności.

Podczas śpiewania hymnu nasi uczniowie wykazali się wzorową postawą. Z należytą powagą, odświętnie ubrani i dumni, że mogą żyć jako wolni obywatele oddali cześć bohaterstwu, waleczności i męstwu przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Z niektórych sal oprócz melodii hymnu, z inicjatywy samych uczniów,  jeszcze długo dobiegały dźwięki także innych patriotycznych pieśni.