Szlachetna paczka 2022

Tradycyjnie już włączamy się w przygotowanie naszej Szlachetnej Sobieszczakowej Paczki.
Bardzo liczymy na zaangażowanie się wszystkich klas, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów, bo tylko wtedy zorganizowanie tych paczek będzie możliwe.
W tym roku przygotowujemy dwie paczki dla Pani Danuty (84lat)oraz Pani Wiolety(80lat)
Poniżej zamieszczę opisy rodzin i potrzeby.
Dary zbieramy do 7 grudnia, można przynosić je do 211 (zaplecze matematyków)

Bardzo prosimy żeby przewodniczący poszczególnych klas skontaktowali się z p. Adrianną Karwowską-Poleszak (211) w celu zadeklarowania co dana klasa może przynieść , zakupić z listy potrzeb, ułatwi nam to logistykę i zapewnienie wszystkich potrzeb
Dary można również przynosić indywidualnie.
Potrzebujemy też duże ilości średniej wielkości kartonów.

Opisy rodzin
Rodzina 1
Historia Rodziny

Przez wiele lat Pani Wioleta prowadziła szczęśliwe życie u boku swojego męża. Zajmowała się domem i ogrodem, a mąż zarabiał na życie. Nie mieli dzieci, więc cały wolny czas spędzali razem. Dokładnie 5 lat temu mąż Pani Wiolety zmarł, a kobieta została sama. Musiała nauczyć się żyć w pojedynkę i wszystkie obowiązki spadły na nią. Pomimo to Pani Wioleta nie załamała się, pozostała pogodną i uśmiechniętą osobą. Obecnie Pani Wioleta jest 80-letnią, starszą, schorowaną kobietą. Jej miesięczne dochody wynoszą 1650 zł, wydatki na mieszkanie i leczenie to kwota rzędu 1383 zł, co daje jedynie 267 zł na życie na miesiąc.
Piękno rodziny:
Największą przyjemność sprawia Pani Wiolecie praca w ogrodzie. Ma w nim dużo kwiatów, owoców i warzyw. Na co dzień towarzyszą jej 4 koty i pies. Od czasu do czasu odwiedza ją także sąsiadka. Pomimo swojej samotności i trudnej sytuacji Pani Wioleta jest osobą pogodną, serdeczną i zawsze uśmiechniętą. Jest wdzięczna w życiu za swojego męża, który jak mówi “był dobrym człowiekiem”. Jedynym jej marzeniem jest zachowanie zdrowia i sił na dalsze życie.
Potrzeby rodziny:
Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata
Kawa
Ryż
Kasza
Makaron
Mąka
Cukier
Olej
Dżem
Konserwy mięsne
Owoce i warzywa w puszkach
Konserwy rybne
karma dla kotów i psa, mleko w kartonie
Środki czystości

Mydło / żel myjący
Szampon
Szczoteczka do zębów
Pasta do zębów
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
Wyposażenie mieszkania

pościel rozmiar 160 X 200, ręczniki duże i małe

Pościel (poszwy, prześcieradło)
Ręczniki
garnki 2l, 3l
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Pralka
Pani Wioleta posiada do użytku starą, zardzewiałą od spodu pralkę, która czasami odmawia posłuszeństwa.

Szczególne upominki

Wioleta: Stroik na święta może być z elementami świecącymi i grającymi

Rodzina 2
Historia Rodziny

Pani Danuta całe życie zmaga się z trudną sytuacją finansową. Bardzo szybko została wdową, a jedyny syn nie utrzymuje z nią kontaktu. Pani Danuta jest osobą przewlekle chorą, ma raka w zaawansowanym stadium, oraz przewlekłą chorobę płuc. Od siedmiu lat nie wychodzi z domu. Na dzień dzisiejszy porusza się jedynie do toalety, ale wymaga pomocy opiekunki w zajmowaniu się domem i gotowaniu oraz higienie. Ma bardzo niską emeryturę, jej przychody wynoszą 2046 zł, wydatki takie jak rachunki, leczenie czy opłacenie opiekunki wynoszą 1444, zostaje 602 zł na życie. W najbliższym czasie rachunki się zwiększą, a dla pani Danuty istotne jest, aby było ją stać na opłacenie leków przeciwbólowych, żeby nie czuć bólu

Piękno Rodziny

Pani Danuta jest doświadczoną przez życie kobietą. Jest bardzo silna, pomimo wielu przeciwności losu, potrafi żartować. Ma wspaniałe poczucie humoru. Jest bardzo waleczna i odważna, nieustannie zmaga się z problemami, które jej towarzyszą przez całe dorosłe życie. Pomimo samotności i zamknięcia w domu, nie jest odizolowana od ludzi. Utrzymuje kontakt z sąsiadkami. Przyjmuje postawę odważnej i silnej wobec postępującej choroby, która przysparza jej wiele cierpienia i bólu.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata
Cukier