Sport w szkole Wydarzenia

Szkolne zawody piłki ręcznej chłopców

Niedawno emocjonowaliśmy się zmaganiami naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, dlatego też postanowiliśmy zorganizować szkolne zawody w tej dyscyplinie. Turniej został zorganizowany przez pana Piotra Krosnego i odbył się 11.02.2014 r. Dziewczyny rozegrały mecze między sobą i o zwycięstwie zdecydowały zdobyte punkty. Wśród żeńskich zespołów zwyciężyła klasa 1B, a na dalszych miejscach znalazły się reprezentantki klas 2D, 2C i 2A. Natomiast chłopcy zostali podzieleni na cztery grupy w której rozgrywali mecze każdy z każdym, a do dalszej fazy rozgrywek awansowali tylko zwycięzcy grup. Tym samym zmagania grupowe wyłoniły półfinalistów gdzie spotkali się odpowiednio uczniowie klas 3ta z 2ta, oraz 4tc z 1LO. Przegrane zespoły czyli 2ta i 1LO rozegrały mecz o III miejsce. Spotkanie w regulaminowym czasie nie zostało rozstrzygnięte więc o wyniku musiały zdecydować rzuty karne. Lepsi okazali się uczniowie klasy 2ta i to oni znaleźli się na najniższym stopniu podium. Natomiast finał był również emocjonujący jednak tegoroczni maturzyści z 4tc nie zdołali pokonać klasy 3ta, która zwyciężyła w całym turnieju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach organizowanych w naszej szkole.