Wydarzenia

Uczciliśmy Święto Sybiraków

17 września 2014 r.- w rocznicę najazdu Związku Radzieckiego na Polskę- nasz poczet sztandarowy w składzie: Marlena Kabuth i Katarzyna Ptaszyńska z kl.III tf oraz Maciej Pytel z kl.II tb, a także opiekunka Lidia Różacka, wzięli udział w Święcie Sybiraka przy pomniku na cmentarzu komunalnym. Nie zabrakło tam też Ocalałych z zesłań i ich rodzin, harcerzy, władz miasta, posłów, miejscowych służb mundurowych, księży, orkiestry górniczej i oddziału wojska. W tym roku żołnierze wyjątkowo nie oddali salwy honorowej i nie przybyli w galowych mundurach- ze względu na rozkazy mobilizacyjne związane z zagrożeniem za wschodnią granicą. Wspomnieli też o tym w krótkich przemówieniach przew. jastrzębskiego Oddziału Związku Sybiraków Ryszard Czarnecki i prezydent Marian Janecki. Pod koniec uroczystości był specjalny czas złożenie kwiatów i na zapalenie zniczy. My jako nieliczni z pocztów sztandarowych dopełniliśmy tego obowiązku Pamięci.