MAT-POT Wydarzenia

Uczniowie z Niemiec i Litwy z wizytą w “Sobieskim”

15 listopada 2021r. zaczyna się w Zespole Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego kolejny etap międzynarodowego projektu Erasmus+ pt. „Potyczki matematyczno-językowe na europejskim szczeblu”. Uczniowie z Litwy i Niemiec przyjadą na ul. Harcerską 12 w celu zapoznania się z nowoczesnymi i nowatorskimi metodami nauczania matematyki i języków obcych. W czasie pięciodniowego pobytu w Jastrzębiu-Zdroju uczniowie z niemieckiego Ibbenbüren oraz litewskich Solecznik będą mieli także okazję rozwijać umiejętność logicznego myślenia za pomocą wykorzystania gier planszowych, podnosić sprawność komunikacji z rówieśnikami w języku obcym, zdobyć wiedzę z zakresu obsługi drukarek 3D, a także zapoznać się z walorami turystycznymi południowej części Polski.