Wydarzenia

Udział w konkursie językowym PWSZ w Raciborzu

8 kwietnia 2022 r. reprezentacja naszej szkoły udała sie na konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego organizowanego przez Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu. Pod opieka p. Edyty Krakowczyk i p. Krystiana Kwiecień w konkursie uczestniczyli:

Język angielski:
1. Tomasz Miler, klasa 2ai
2. Jowita Olszewska, kasa 3Gam
3. Krzysztof Ptaszyński, klasa 3Pin

Język niemiecki:
1. Martyna Rodak, klasa 3Pd
2. Anna Zawadzka, klasa 3Pd
3. Dominik Bachlaj, klasa 4am

Po części pisemnej konkursu, na ktorą składał się test gramatyczno-leksykalny, czytanie ze zrozumieniem oraz test wiedzy ogólnej o krajach danego obszaru językowego, nastąpiła cześć ustna (najlepszych 20 uczestników dla danego języka), do której zakwalifikowali się Tomek Miler i Martyna Rodak.

W międzyczasie, naszej grupie udało się również zwiedzić rynek miejski oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Mimo, iż nie zajęliśmy miejsc w czołówce, udział w konkursie oraz awans do części ustnej uznajemy za ciekawe doświadczenie, a współpracę z PWSZ zamierzamy kontynuwać i już niedługo odwiedzić mury raciborskiej uczelni podczas kolejnych wydarzeń, nie tylko językowych!