Uwaga! Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na mem biblioteczny!

Regulamin konkursu „Mem biblioteczny, biblioteczny mem”

1. Celem konkursu jest:

• popularyzacja hasła Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2023 – „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”
  • pobudzanie wyobraźni oraz zdolności kreatywnego myślenia
  • promocja czytelnictwa wśród młodzieży
  • rozwijanie umiejętności artystycznych, graficznych, informatycznych2Konkurs trwa od 9 października do 31 października 2023 roku.

2. Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich klas liceum i technikum.

3. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna ZS nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.

4. Obowiązuje całkowity zakaz używania wulgaryzmów, słów o charakterze rasistowskim czy dyskryminującym inne osoby.

5. Aby wziąć udział w konkursie należy dowolną techniką stworzyć mem o tematyce bibliotecznej, czytelniczej lub nawiązujący swoją tematyką do książek, literatury.

6. Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

7. Wykonaną pracę odeślij na adres mailowy krzton@zs6sobieski.edu.pl lub przynieś do biblioteki, najpóźniej do dnia 2 listopada. W tytule maila należy wpisać: Konkurs

8. Prace konkursowe oceniane będą przez jury konkursu.

9. Oceniane będą:

• pomysł artystyczny
  • walory artystyczne
  • estetyka wykonania (w przypadku prac wykonanych ręcznie)
  • umiejętność posługiwania się programami graficznymi i innymi

10. Jury konkursu wybierze 3 najlepsze prace, które zostaną nagrodzone.

11. Wszystkie prace będą prezentowane w bibliotece.

12. Termin rozstrzygnięcia konkursu jest przewidywany na 6 listopada 2023r.

13. O wynikach konkursu organizator poinformuje przez dziennik Librus oraz szkolne media społecznościowe.

14. Udział w konkursie i przesłanie /przyniesienie pracy jest równoznaczne z zezwoleniem uczestnika na jej prezentowanie na terenie szkoły oraz w szkolnych mediach społecznościowych.