Wizyta przedszkolaków

Pewnego pięknego listopadowego ranka, na lekcję wychowania fizycznego prowadzoną przez panie Lidię Gajdzik i Paulinę Borkowską, przyszły przedszkolaczki . 22 maluchów pełnych energii i ślicznych uśmiechów, nie mogło się doczekać wejścia na parkiet sali gimnastycznej i rozpoczęcia ćwiczeń.
Na początek dzieciaki pobawiły się w” berka ogonka”: Polegał on na tym, że wszystkie maluszki dzielnie chroniły swoje ‘ogonki’ przed berkiem. Tej zabawie nie było końca, a na twarzach pojawiały się co raz większe rumieńce. Jednak na dzieci czekały jeszcze inne konkurencje.
Przedszkolaki zostały podzielone na sześć drużyn. Każda z nich miała wykonywać przez 3 minuty ćwiczenia na jednym torze przeszkód. Pomocą służyły im cały czas uczennice klasy III tf. Tory przeszkód okazały się bardzo atrakcyjne dla dzieciaków, bo miały okazję pierwszy raz w życiu trzymać w rączkach kij do unihokeja, przechodzić przez płotki itd.

Na koniec lekcji maluchy otrzymały soczki od p. Gajdzik i udały się radosne do swojego przedszkola nr 6, mając po drodze jeszcze jedną atrakcję – przejazd autobusem MZK.