Wiadomości

Wyniki Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

ZABRAKŁO SZCZĘŚCIA

Uczniowie, którzy najlepiej napisali test w ramach olimpiady (dziś o 8:00):

I miejsce – Daniel Czaja (3A) 24 pkt.
II miejsce – Konrad Chrzanowski (3A) 19 pkt.
                     Piotr Pańczyk (3A) 19 pkt.
III miejsce – Szymon Piekar (4tac) 15 pkt.

Prace pozostałych i wymienionych uczestników eliminacji do wglądu w gab. 43.

Przejście do etapu okręgowego zawodów gwarantowało zdobycie 50 proc. pkt. na 50 możliwych do zdobycia, czyli 25 pkt. Danielowi zabrakło odrobiny szczęścia, ale i tak gratuluję mu największej wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.

Test tradycyjnie nie należał do łatwych, dotyczył m.in.: metody d'Hondta, leseferyzmu, unimerkalizmu, następców tronów Szwecji i Danii, fundamentalizmu, historii Polski 1988-89, wyborów parlamentarnych we Francji czy Wojciecha Smarzowskiego.

Ewa Kubińska