Wydarzenia

XLI OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

W czerwcu 2014 roku uczennice klasy III C Aleksandra Pisarek i Natalia Jagielska powzięły decyzję o swoim udziale w Olimpiadzie Geograficznej. Decyzja do łatwych nie należała bo i tematy ,które trzeba opracować do takich nie należały. W okresie wakacyjnym dziewczyny zbierały materiały i informacje niezbędne do napisania pracy. Aleksandra Pisarek wybrała temat: „Ekonomiczne uwarunkowania rozwoju dwóch wybranych gmin” decydując się na porównanie Gminy Pawłowice i Gminy Rabka. Natalia Jagielska wybrała temat: „Geograficzna charakterystyka wzniesienia terenu” obierając sobie za cel opis jednej z hałd Składowiska „Pochwacie”. Oba tematy wymagały od uczennic sporo pracy i zaangażowania.

I stopień zawodów XLI Olimpiady geograficznej pozytywnie przeszła Aleksandra Pisarek kwalifikując się do zawodów okręgowych. Gratulacje Olu i powodzenia w II etapie.

Mirosława Sadlok