XVII Miejski Konkurs Chemiczny „CHEMICZNE POTYCZKI”

10 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XVII Miejski Konkurs Chemiczny "Chemiczne Potyczki&quot, organizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z jastrzębskich szkół ponadgimnazjalnych.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani mgr Marzena Sieradzan.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. ”Sobieszczaków” reprezentowali: Radosław Matuszczyk z klasy 2me, Tomasz Maciejczyk z klasy 2d, Zofia Stawowy z 3d oraz Kinga Lamczyk z klasy 4an. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi 90 min. Konkurs przebiegał jednoetapowo. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż nasz uczeń Radosław Matuszczyk uzyskał maksymalną liczbę punktów, co uplasowało go na I miejscu. II miejsce zajęła Zofia Stawowy, III miejsce ex aequo zdobyły dwie osoby: Kinga Lamczyk i Tomasz Maciejczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: Dorota Ostrowska