Wydarzenia

YouthMaSter czyli obóz szkoleniowo-językowy w Bystrzycy Kłodzkiej

EFM to europejskie forum młodzieży, z którym nasz szkoła wspólpracuje od wielu lat. Po długiej przerwie udało się naszym uczniom wrócić do Bystrzycy Kłodzkiej, aby ponownie wziąć udział w warsztatach szkoleniowo – językowych YouthMaSter. 

W dniach 23-27 października braliśmy udział w szeregu ciekawych i rozwijających kompetencje prelekcjach i warsztatach, np. jak radzić sobie z chaosem informacyjnym, jak zarządzać w sytuacjach kryzysowych, jak podejmować wyzwania i zwiększyć swoją produktywność oraz możliwości studiowania i pracy za granicą. 

Oprócz zajęć w grupach, każdego wieczoru odbywał się cykl paneli kulturowych prowadzonych kolejno przez wolontariuszy: Mario z Włoch, Jovanę z Portugalii, Simone z Belgii oraz Biancę z Brazylii. Każdy dzień rozpoczęty był zajęciami językowo – integracyjnymi, natomiast jego zakończenie uwieńczone było ewaluacją aktywności przeprowadzanych w grupach. Czas wolny wypełnialiśmy wspólnym karaoke, spacerami po okolicy oraz grami planszowymi. 

Każdy uczeń otrzymał certyfikat uczestnictwa potwierdzający nabyte kompetencje.

Dear participants! We do hope you enjoyed your stay and found the workshops both educational and entertaining. Make sure you come back next year 🙂