Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

„Zaklęta 8”?

A może „Skazani na 8” lub „ 8 – moje fatum”? Brzmi co najmniej jak tytuł filmu sensacyjnego lub thrillera, lecz w rzeczywistości nie dotyczy dodatkowego pasażera „na gapę” statku kosmicznego „Nostromo”, a skądinąd bardzo sympatycznej sprawy.

Rzeczona 8, to miejsce jakie w finale XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej zajął uczeń klasy 4me w zawodzie technik mechatronik, Mateusz Wawrzyniak. Tym samym po raz drugi z rzędu uzyskał tytuł finalisty tej olimpiady.

Etap finałowy rozegrany został, jak przystało na czasy pandemii, w wersji zdalnej online 26 marca 2021r. Mateusz reprezentował Naszą Szkołę w gronie 12 uczestników finału w kategorii mechatronika. Etap ten nie należy do najprostszych. Polega na wygłoszeniu 10 minutowego publicznego wystąpienia na wylosowany wcześniej zestaw 3 tematów (uczestnik ma do dyspozycji 10 minut na jego przygotowanie). O sukcesie w tym przypadku decyduje oczywiście przede wszystkim wiedza uczestnika, ale także i szczęście w losowaniu oraz w ogromnym stopniu odporność na stres.

Skąd zatem taki „straszny” tytuł? Sprawa jest dość zabawna, bo 8 miejsce to najczęściej zajmowana pozycja w finale tej olimpiady przez reprezentantów Naszej Szkoły. Wystarczy tu wspomnieć występ poprzedniego finalisty z 2019r, Adriana Winklera, czy jeszcze wcześniejszy Patryka Zielonki. Tym samym można to potraktować jako żart i mieć nadzieję na co najmniej takie „fatum” w kolejnych latach, czego następcom Mateusza szczerze życzymy.

Mateuszowi zaś serdecznie dziękujemy i gratulujemy 😊