Wydarzenia

Zdecydowane zwycięstwo Łucji w II etapie olimpiady

Uczniowie „Sobieskiego” odnoszą sukcesy w konkursach z różnych dziedzin nauki. Tym razem możemy się cieszyć wygraną w dyscyplinie zdecydowanie duchowej. Łucja Mirosław z klasy III GB została zwyciężczynią finału diecezjalnego XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Oblicza miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”.

W zawodach drugiego stopnia okazała się najlepszą spośród 49 uczniów szkół ponadpodstawowych archidiecezji. Test tego etapu zawierał 34 pytania, dające możliwość zgromadzenia 52 punktów. Warto dodać, że nasza uczennica wygrała z przewagą aż 9 punktów nad drugą na podium koleżanką z jednego z tyskich liceów ogólnokształcących.

Łucja reprezentować będzie nie tylko naszą szkołę, ale także całą archidiecezję katowicką podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach od 31 marca do 2 kwietnia w Płocku. Życzymy światła Ducha Świętego!

Autor: Ks. Tomasz Kasperowicz