Nasze sukcesy Wydarzenia

Dwa złote medale w Brukseli

Tegoroczna edycja targów naukowych Brussels Innova trwających 19-21.11.2015r. Po raz kolejny potwierdziła talenty i wyjątkowość uczniów Sobieskiego. Przedstawiciele projektów Olgierd Kowaliszyn (3tb) i Emilia Porębska (4tf) pod opieką p. Lidii Gajdzik i p. Joanny Seweryn zaprezentowali się przed międzynarodową komisją. Zdecydowanie zadanie te nie należało do najprostszych. Jury, jak co roku, wysoko postawiło poprzeczkę, a konkurencja, przez którą trzeba było się przebić okazała się niesamowita i godna podziwu. Pomimo wielu trudności i zmagań nasze wynalazki zostały nagrodzone złotymi medalami, które z dumą uzupełnią obok innych odznaczeń bogatą kolekcję w gabinecie dyrektora. Zarówno miasto Bruksela, jak i konkurs Brussels Innova wywarły na nas ogromne wrażenie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Niestety, delegacja nie wzięła udziału w 3. dniu targów ze względu na niebezpieczną sytuację w stolicy Europy.

Multimedialna Platforma Komunikacji Alternatywnej w Edukacji i Rehabilitacji
Autorami projektu są uczniowie: Kamil Sacewicz, Patryk Loter, Sandra Makles, Korneliusz Buczkowski, Aleksander Kamiński, Emilia Porębska, Marta Ptaszyńska.
Promotorami: p. Barbara Halska, p Lidia Gajdzik, p. Jerzy Maduzia,
Tłumaczeniem pracy na język francuski zajęła się p. Ewa Maduzia, a na język angielski p. Jerzy Maduzia
Nietoperz – system nawigacji i ostrzegania osób niewidomych.
Autorami projektu są uczniowie: Olgierd Kowaliszyn i Roman Stylok.
Promotorami: p. Krzysztof Smyczek, p. Zbigniew Pałasz, p. Marcin Lasak.
Tłumaczeniem pracy na język francuski zajęła się p. Ewa Maduzia, a na język angielski p. Krystyna Galant.

Emila Porębska