Zwycięstwo Sobieszczaków w turnieju SASP

Stało się tradycja już, że nasza szkoła uczestniczy w wojewódzkim turnieju piłki nożnej halowej w Gliwicach o puchar SASP (Stowarzyszenie Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych). Nie inaczej było w tym roku uczniowie (Bijok, Cedro, Czyż, Podeszwa, Waniek 4 tc, Zwolenkiewicz 4 ma, Papierok 3 me, Rempega 3d, Kaj 3in, Paleczny 3a, Rejbicz 2in ) pod opieką nauczycieli p. Adama Śmigielskiego i p. Piotra Krosnego, już z samego rana w piątek 19.01.2018 wyruszyli na podbój Gliwic. Warto również zaznaczyć , że turniej jest rozgrywany od 8 lat i nigdy nie udało nam się zwyciężyć, jednak zawsze zdobywaliśmy miejsce na podium. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, niestety już w pierwszym meczu poznaliśmy smak porażki 0-2 z ZST Rybnik. Jednak chłopcy zmotywowani przystąpili do kolejnych spotkań i z meczu na mecz nasi zawodnicy wyglądali coraz lepiej, a ich gra dawała lepsze rezultaty:
ZS 6 – Zespół szkół Ceramiczno-Budowlanych z Gliwic 2-0
ZS 6 – Zespół Szkół Samochodowych z Gliwic 4-0
Zespół Szkół Technicznych z Mikołowa – ZS 6 1-2
ZS 6 – Zespół Szkół Technicznych z Katowic 5-0
Górnośląskie Centrum Edukacyjne z Gliwic – ZS 6 1-1
W wyniku czego nasi uczniowie z dorobkiem 13 pkt. zwyciężyli w turnieju i odebrali dyplom i puchar za I miejsce. Pragniemy podziękować chłopakom za zaangażowanie i wolę walki do samego końca.