Sport w szkole Wydarzenia

Zwycięstwo w I Turnieju Barbórkowym w Siatkówce Chłopców

Pasmo sukcesów uczniów i nauczycieli naszej szkoły nie omija żadnej dziedziny. Udowodnili to chłopcy z różnych klas od I do IV, którzy- przygotowani przez pana Adama Ptasznego – 11 grudnia 2013 roku zwyciężyli w I Turnieju Barbórkowym, jaki odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Okazali się lepsi nie tylko od gospodarzy, ale także od Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku i Zespołu Szkół Zawodowych w Radlinie.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Adrian Buchta z IV td – atakujący
2. Dominik Karpiński z II tc – libero
3. Rafał Kowalczyk z II tc – przyjmujący
4. Michał Królewski z II d – przyjmujący
5. Michał Mazurowski z II tc – jako kapitan i rozgrywający
6. Mateusz Milewski z II tm – środkowy
7. Maciej Różacki z I ta – atakujący
8. Bartosz Twaróg z II tc – jako przyjmujący
9. Sebastian Woźniak z I ta – środkowy

Mecze odbywały się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami PZPS i FIVP.

W finale nasi uczniowie stoczyli wyrównany pojedynek z zawodnikami z Rybnika. Jednak zwycięzca może być tylko jeden i została nim oczywiście – nasza szkoła, nagrodzona pięknym dużym pucharem .

Dodatkowo szczególnie wyróżniał się Adrian Buchta który otrzymał własny puchar i laską górniczą dla najlepszego zawodnika turnieju.

Pozostali nasi zawodnicy dostali upominki ufundowane przez KWK „Marcel”.

Gospodarze zadbali również o poczęstunek w postaci bigosu, bułek, kołaczyków i napojów. Nie jest to, niestety, regułą, więc nasi reprezentanci przyjęli ów gest z uznaniem.