Grupa teatralna Wydarzenia

“Andrzejki” w Sobieskim

“Andrzejki” to święto było obchodzone już w starożytności, a dzisiaj jego obchody przyjmują wiele form. Jednak wszystkie wierzenia tego dnia mają wspólną cechę – dotyczą miłości. W “Sobieskim” miłość ta odnosiła się tym razem do języka ojczystego, a szczególnie w wersji śpiewanej. Dlatego postanowiliśmy uczcić ten dzień koncertem piosenki polskiej 29 listopada 2018 r. Na początku w sali zabrzmiał utwór “we Lwowie” z repertuaru filmu “Włóczęgi”. Potem mogliśmy kolejno usłyszeć : ” Piosenka dobra na wszystko” Kabaretu Starszych Panów, ” Chłopiec z gitarą” Karin Stanek, ” Biały krzyż” Czerwonych Gitar, “Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, “Kocham Cię, kochanie moje” Maanam, “Lubię wracać tam gdzie byłem “Zbigniewa Wodeckiego, “Mała aleja róż” Dżemu, “Teksański” Hey, “Kołysanka dla nieznajomej” Perfect, “Miasto budzi się” Pawła Kukiza z zespołem Yugopolis. Piosenką zwieńczającą koncert był utwór Pawła Domagały “Weź nie pytaj”, którą każdy z nas słyszał w radiu. Po zakończeniu koncertu każdy chętny mógł poznać swoją przyszłość, szczególnie tą, która dotyczyły miłości. Dla osób, które nie miały w sobie tyle odwagi, by spojrzeć w oczy przyszłości mogły udać się do naszego bufetu, aby skosztować kawałek pysznego ciasta z kompotem, oczywiście domowej roboty. Mamy nadzieję, że taka forma świętowania “Andrzejek” przypadła Wam do gustu.

Tekst: Kornelia Pękowska

[nggallery id=276]