Wydarzenia

Dzień kolorowych skarpetek w ZS6

Społeczność szkolna Sobieskiego solidaryzuje się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Chcemy wcielać w życie hasło tegorocznej akcji „Leave no one behind” czyli “Nie zostawiaj nikogo w tyle”.
Założyliśmy kolorowe skarpety nie do pary, aby tym drobnym gestem wyrazić swoją akceptację, tolerancję dla osób z zespołem Downa i powiedzieć głośno, ze osoby te powinny mieć dostęp do takich dziedzin jak edukacja, opieka zdrowotna, szansa na budowanie relacji społecznych i pracę na równi z pozostałą częścią społeczeństwa. Zachęcamy do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach, one bowiem symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, a więc to z czym na co dzień borykają się osoby dotknięte zespołem Downa. Popieramy tę akcję i NIE ZOSTAWIAJ NIKOGO W TYLE.

P.S. A kolorowe skarpetki na zdjęciach należą do uczniów klas 2an i 1c 🙂

[nggallery id=287]