Exam Check

8 kwietnia w auli naszej szkoły gościliśmy reprezentacje pięciu jastrzębskich gimnazjów (nr 6, 9, 10, 11 oraz Sióstr Salezjanek), które wzięły udział w trzeciej już edycji konkursu „Exam Check”. Każdego roku szkoły typują drużyny najzdolniejszych uczniów z języka angielskiego, by na dwa lub trzy tygodnie przed egzaminem gimnazjalnym mogli sprawdzić i porównać swoje umiejętności. Konkurs ma formę egzaminu gimnazjalnego na poziomie rozszerzonym, bada zatem umiejętności pisania, słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz znajomość środków językowych. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez naszych anglistów pod kierownictwem Pani Moniki Kordiaczyńskiej. Na początku gimnazjaliści wraz z opiekunami zostali powitani przez prowadzącą konkurs oraz dyrektora szkoły. Zaś przed rozpoczęciem samego konkursu atmosferę umiliła swoim wokalnym występem nasza uczennica Jagoda Ślakowska. Po godzinnym zmaganiu się z arkuszem pytań na gimnazjalistów czekał poczęstunek i relaksująca przerwa, po której ogłoszono wyniki. Komisja była pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu części pisemnej, zaś najwięcej trudności sprawiła uczestnikom część poświęcona środkom językowym. Ostatecznie udało się wyłonić najlepszą drużynę – tym razem okazały puchar powędrował do Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek a nagrody do laureatów w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas pierwszych i drugich miejsce III zajęła Monika Franz (Gimnazjum nr 11), II Zofia Stawowy (Gimnazjum nr 6) a zwyciężyła Magdalena Urbańczyk (Gimnazjum nr 11). Wśród trzecioklasistów III miejsce zajęła Zuzanna Jeglorz (Gimnazjum nr 6), II Karolina Lach a zwyciężyła Agnieszka Odlewany (obydwie z Gimnazjum Sióstr Salezjanek). Laureaci zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami.