Wiadomości

Jastrzębski Konkurs Wiedzy o PRL

Na początku czerwca gościliśmy w naszej szkole uczestników Jastrzębskiego Konkursu Wiedzy o PRL, który zorganizowany został w Sobieskim dla uczniów szkół podstawowych. Organizacją zajął się nasz nauczyciel Dariusz Kuchta
Wygrał Antoni Porwoł, ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy. II miejsce zajął Bartosz Brzóska ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach. III miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im L.J. Kerna – Michalina Kubińska. Bardzo wysoki poziom wiedzy zaprezentowany przez uczestników konkursu to efekt pracy pani Ilony Makowskiej (SP 17);

pani Danuty Taruc (SP Zebrzydowice) oraz pani Joanny Bućko-Krzyżaniak (SP 4).

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania pisemny test. W drugiej części brało udział pięciu najlepszych uczniów, którzy odpowiadali na pytania wylosowane przez rywali. Przebieg konkursu był, do samego końca, bardzo wyrównany: Antoni wyprzedził Bartosza odpowiadając prawidłowo na ostatnie pytanie. Uczestnicy otrzymali cenne nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.