Nasze sukcesy Wydarzenia

Kolejny sukces uczniów na konkursie innowacji IWIS

iwis_2021

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku na wystawie gościmy wynalazców z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu czy oczywiście z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

Podstawowe cele wystawy to:

  • zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań
  • umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami
  • zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki
  • kreowanie innowacyjnych postaw wśród dzieci i młodzieży

Tegoroczna edycja odbyła się wyłącznie w formie online z powodu sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie. Nasi uczniowie oprócz przygotowanego filmu promującego projekt i plakatu, występowali również przed jury. Prace zostały wysoko ocenione przez Jury wystawy, otrzymując:

ZŁOTY MEDAL

TCS to symulator zajęć technicznych w wirtualnej rzeczywistości edukujący w zakresie składania komputera i podstaw elektryki. Za pomocą dostępnego na rynku oprogramowania stworzyliśmy dwa w pełni funkcjonalne warsztaty. Symulator Składania Komputera za pomocą którego jesteśmy w stanie złożyć poprawnie działający wirtualny komputer i Laboratorium Wysokich Napięć w którym użytkownik ma możliwość poznania zasady działania piorunochronu oraz zbadania wytrzymałości elektrycznej powietrza jak i oleju

SREBRNY MEDAL

poznajmymiasto.pl to interaktywna aplikacja webowa mająca na celu zaprezentować zabytki, obiekty sportowe i rekreacyjne w Jastrzębiu-zdroju w formie przystępnej trasy po mieście. Ze strony możemy się dowiedzieć o wydarzeniach i warsztatach organizowanych

SREBRNY MEDAL

Obecnie wielu młodych ludzi ma problem z podjęciem decyzji odnośnie kontynuacji edukacji w szkole średniej. Jeszcze kilka lat temu sami byliśmy w takiej sytuacji. Wiemy, że nie jest to proste, bo jeszcze kilka lat temu sami byliśmy w takiej sytuacji. Dlatego stworzyliśmy WSP. Aplikacja ma na celu pomóc w wyborze szkoły średniej przez absolwentów ósmych klas szkół podstawowych. Poprzez test kompetencji generowana jest dopasowana ścieżka edukacji.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Organizacją promocji pracy i zgłoszeniem na konkursy międzynarodowe zajęło się Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli, działające przy Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, które jednocześnie było sponsorem udziału w konkursie.