Koszykarze Sobieskiego najlepsi w mieście

Na początku marca w Zespole Szkół Nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowane zostały mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców. Nasi uczniowie w składzie: Maciej Gryczanowski, Piotr Ołów, Jakub Waleszczyński, Oskar Wolanin, Piotr Golasowski, Brayan Borczyk, Aleksander Gaj, Dawid Świąder, Wojciech Przybyła i Rafał Jaworek rozpoczęli rywalizację w drugiej grupie, w której musieli zmierzyć się z faworytami turnieju ZS Nr 1 i gospodarzem turnieju ZS Nr 5. Pierwszy mecz, w którym nasi zawodnicy już na początku spotkania wyszli na prowadzenie zakończył się zwycięstwem. W drugim meczu nasi koszykarze musieli wygrać z gospodarzami aby zagrać w finale. Po bardzo zaciętym meczu, w którym dopisało nam sporo szczęścia ostatecznie zwyciężamy i awansujemy do finału. Nasi zawodnicy, bardzo zmotywowani i głodni zwycięstwa w meczu finałowym z ZSZ, dzięki bardzo dobrej skuteczności i kilku celnych rzutach za trzy punkty odnieśli upragnione zwycięstwo i cieszyli się ze zdobycia tytuły najlepszej drużyny w mieście. Dzięki zwycięstwu nasi uczniowie pod koniec marca zagrają w zawodach rejonowych dających przepustkę do gry w półfinałach wojewódzkich.

20150224_122032 20150224_122216