Wydarzenia

Polak, Czech – dwa bratanki, czyli o turnieju badmintona w Karwinie

Współpraca ze szkołą w Karwinie przybrała również wymiar sportowy. Nasi czescy koledzy, których poznaliśmy dzięki wymianie szkolnej zaprosili uczniów Sobieskiego do udziału w turnieju badmintona. Z radością przyjęliśmy zaproszenie. Wyzwanie podjęło 4 uczniów Marta Slaczałek z 2c, Natalia Pawlas z 3d , Wojciech Budziszewski i Marek Setlak z 2tc. Towarzyszyli im Dominika Sagan z 3d i Łukasz Miech z 2tc, którzy kibicowali i wspierali kolegów duchowo. Turniej odbył się 12 grudnia w miejskiej profesjonalnej, wielofunkcyjnej hali sportowej, na której przygotowano 8 boisk do gry. Sobieszczaki wzięły udział w grze pojedynczej. Chłopcy Marek i Wojtek wykonali niezłą robotę tzn. Marek wygrał jeden z trzech meczy, a Wojtek wygrał aż dwa. Natalia uplasowała się na dobrym 5 miejscu. Największy sukces odniosła Marta, która zajęła miejsce tuż za podium . Wziąwszy pod uwagę fakt, że na przygotowania zawodnicy mieli zaledwie 3 tygodnie, jesteśmy z nich dumni. Uczniów do zawodów przygotował pan Adam Ptaszny. Jednak nie zajęte miejsca i odniesione sukcesy były najważniejsze. Młodzież po prostu dobrze się bawiła i już przyjęła zaproszenie na udział w przyszłorocznych szkolnych zawodach badmintona. Popołudnie spędziliśmy wśród przyjaciół w szkole w Karwinie. Zjedliśmy wspólnie pyszny obiad w stołówce o obejrzeliśmy szkołę, mieszczącą się w starym budynku. Wysokie sale lekcyjne, przestronne i jasne dają poczucie przestrzeni. Zwróciliśmy uwagę ,że zarówno uczniowie jak i nauczyciele chodzą po szkole w obuwiu zmiennym typu „klapki zdrowotne”. Może warto przenieść ten zwyczaj do Sobieskiego? Na pamiątkę naszej wizyty dostaliśmy album wydany z okazji 60 lecia szkoły „Gimnazium Karvina 1953-2013 oraz album „Karvina, fajne mesto”. Pożegnaliśmy się z nadzieją na kolejne spotkanie sportowe czy z okazji kwietniowej wizyty Francuzów, z którymi wspólnie organizujemy międzynarodową już XXIII wymianę. Chętnych do udziału w wymianie gorąco zapraszam.

                                                                                                           Honorata Stelmaszczyk-Stawowy