Rusza Szlachetna paczka Sobieszczków

binary comment

Ruszamy ze Szlachetną Paczką Sobieszczaków i bardzo liczymy na zaangażowanie wszystkich klas, rodziców, absolwentów i pracowników szkoły. Jest to dar serca naszej społeczności szkolnej dla społeczności lokalnej.
Można przynosić indywidualnie dary ale najlepiej zorganizować zbiórke w klasie i zakupić jakies dary z listy uzgadniajac z p.Karwowską -Poleszak. Zebysmy nie powielali tych samych rzeczy.
Dary przynosimy do 14 grudnia do szatni szkolnej.
Wierzę, że razem uda nam się sprawić, że życie kogoś będzie choć na chwilę szczęśliwsze.
Poniżej opis rodziny.

Historia Rodziny

Pan Andrzej jest osobą samotną. Życie ciężko go doświadczyło. Trauma z dzieciństwa – znęcanie się przez jego ojca, przemoc emocjonalna i fizyczna, pozostawiła trwały ślad w jego życiu. Nie potrafił ułożyć sobie życia, utrzymać stałego związku ani stałej pracy. Obecnie pan Andrzej mierzy się również z zaawansowaną chorobą nowotworową. Niestety z racji swojego stanu zdrowia pan nie jest w stanie poprawić swojej sytuacji. Największym marzeniem pana jest żyć jak najdłużej we względnym zdrowiu.
Codzienność Rodziny

Codzienność pana Andrzeja polega aktualnie na wizytach u lekarza i życiu z dnia na dzień. Choroba bardzo utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Kiedy czuje się na siłach, to łowi ryby, to jego jedyna przyjemność i radość z życia, na którą często nie wystarcza mu środków. Pan Andrzej obecnie żyje tylko z zasiłku. Jego miesięczny dochód wynosi 992 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania (860 zł), pozostaje mu 132 zł na miesiąc, w związku z czym nie stać go często nawet na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości żywności. Pan Andrzej ma świadomość, że jego życie dobiega końca, stara się nie myśleć o chorobie. Marzy o naprawieniu relacji z rodziną, choć wie, że nie może cofnąć czasu i nie będzie to łatwe.
Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

• Herbata
• Kawa
• Makaron
• Mleko
• Cukier
• Olej
• Dżem
• Konserwy mięsne
• Konserwy rybne
• Owoce i warzywa w puszkach
Uwagi:

Pan Andrzej wymaga specjalistycznej diety w związku z chorobą trzustki.

Środki czystości

• Mydło / żel myjący
• Szczoteczka do zębów
• Pasta do zębów
• Płyn do płukania tkanin
• Proszek do prania
• Płyn do mycia naczyń
• Płyny czyszczące (Płyn do czyszczenia toalety, podłóg.)
Obuwie

• Andrzej: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 42,
• Andrzej: Sportowe

Rozmiar: 42,
Wyposażenie mieszkania

• Koc
• Ręczniki
• Obrus
Uwagi:

Ręczniki duże kąpielowe, obrus wymiary dowolne.

Inne potrzeby materialne

• Wędka
Uwagi:

Pan Andrzej łowi ryby, jest to jego pasja i radość życia. Jego stara wędka jest połamana i sklejona taśmą w kilku miejscach. Nie nadaje się już do użytku.

Szczególne upominki

• Andrzej: Akcesoria wędkarskie