ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Śląski Regionalny Kongres Zawodowy

26 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbył się Śląski Kongres Zawodowy. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Wojewodę Śląskiego i  Śląskiego Kuratora Oświaty pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Naszą szkołę w ww. spotkaniu reprezentowali: panie Barbara Halska i Barbara Popek, pan dyrektor Jerzy Maduzia, oraz uczniowie – Piotr Bujna, Artur Gonsior i Szymon Ryszkowski. Główną istotą eventu było przedstawienie zmian zachodzących w szkolnictwie branżowym, prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie oraz znalezienie rozwiązań zwiększających wpływ pracodawców na funkcjonowanie tego typu ośrodków. Dla nauczycieli wykłady oraz panele dyskusyjne okazały się bardzo interesującym doświadczeniem, okazją od wymiany doświadczeń i wspólnego znalezienia rozwiązań problemów z którymi zmagają się jednostki prowadzące kształcenie zawodowe – w tym także Technikum nr 4 w ZS6. Uczniowie w tym czasie prezentowali naszą szkołę oraz tworzone projekty – Educhemlab, Morpheus i Solar System Voyager. Prócz przedstawicieli MEN i Kuratorium Oświaty w Katowicach do stanowiska Sobieszczaków podchodzili także inni nauczyciele i dyrektorzy – uczestnicy kongresu. Miłą niespodzianką były odwiedziny Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Andrzeja Pawłowskiego. Wydarzenie to pokazało nam jak dużą i potężną częścią śląskiej oświaty jest kształcenie branżowe, oraz ile możliwości daje nauka w technikum lub szkole zawodowej.

tekst: Artur Gonsior

zdjęcia: Barbara Halska, Jerzy Maduzia

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com