Wydarzenia

Spotkanie z panią poetką

Na zaproszenie MBP Filii nr 2 Masnówka oraz samej artystki – grupa analityczna klasy 2am spotkała się przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia z panią Elżbieta Zorembą, poetką zamieszkałą w Gołkowicach. Wysłuchaliśmy w jej wykonaniu odczytania wielu wierszy o różnej tematyce, pochodzących z kilku tomików poezji. Niektóre utwory artystka komentowała. Nasza młodzież słuchała w wielkim skupieniu. Mimo że uczniowie nie pochodzą z klasy humanistycznej, to kontakt z poezją jest potrzebny, bo wielu z nich wybiera później wiersz na maturze, zwłaszcza próbnej. A to trudne wyzwanie.

Pani Elżbieta Zoremba podarowała na koniec każdemu z nas wiersz pt. “Wigilia”, z życzeniami szczęścia i autografem. W naszym imieniu za spotkanie podziękowali kwiatami Dominik B. i Kacper S.

tekst i zdjęcia: Lidia Różacka

[nggallery id=333]