Wydarzenia

Szkoła górnicza żegna Ś.P. Górników

“Spośród tylu rzeczy których nie wiemy/ najdotkliwiej uwiera/ że nigdy/ nie wiemy czy to nie jest/ ostatni raz/ Odprowadzasz na schody/ zapalasz światło/ patrzysz na schodzące w dół plecy” (W.Woroszylski)

‘Sobieski’ zaczynał jako szkoła kształcąca – w trybie dziennym i wieczorowym – górników i techników górniczych. Obecnie nadal mamy klasy o tym kierunku zawodowym. Nie tylko dlatego jednak boleśnie dotknęła naszą społeczność tragiczna śmierć na stanowiskach pracy górników kopalni “Pniówek” i kopalni “Zofiówka”.

W kopalniach pracowali i pracują nasi absolwenci  oraz ojcowie, dziadkowie, bracia i małżonkowie naszych uczniów i pracowników. O wszystkich się lękamy. Wszystkim życzymy bezpiecznej pracy i szczęśliwych wyjazdów.

Akcja ratunkowa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej jeszcze trwa. Czekamy na dobre wieści. Życzymy też szybkiego wyzdrowienia poszkodowanym przebywającym w szpitalach.

Niestety, nie wszyscy górnicy, trudzący się w ubiegłym tygodniu dla swych rodzin, miasta i ojczyzny – przeżyli wybuchy metanu. Cześć Ich pamięci. Niech spoczywają w pokoju. Otaczamy serdecznym współczuciem i żalem Ich Bliskich.

tekst: Jolanta Kłopeć, Lidia Różacka

zdjęcia: domena publiczna